Aktuella och historiska kursgrafer

Bygg upp aktuella och historiska kursgrafer med din valda källvaluta med XE Valutagrafer. För kommersiella ändamål kan du få ett automatiserat valutaflöde genom XE Currency Data API.
 

Från:

Datum:

2018-05-25 06:43 GMT

All figures are based on live mid-market rates. These rates are not available to consumer clients.

Valutakod ▲▼ Valutanamn ▲▼ Enheter per HUF HUF per enhet
USDUSA-dollar0,0036589754273,3005492124
EUREuro0,0031260975319,8876570061
GBPBrittiskt pund0,0027388642365,1148577072
INRIndisk rupie0,24970964704,0046510495
AUDAustralisk dollar0,0048381032206,6925724263
CADKanadensisk dollar0,0047234736211,7086054488
SGDSingaporiansk dollar0,0049049613203,8752055806
CHFSchweiziska franc0,0036287086275,5801328872
MYRMalaysisk ringgit0,014575554668,6080240243
JPYJapansk yen0,40037379382,4976659697
CNYKinesisk yuan renminbi0,023373223042,7840012331
NZDNyzeeländsk dollar0,0052888086189,0784990420
THBThailändsk baht0,11689293718,5548368000
HUFUngersk forint1,00000000001,0000000000
AEDEmiratisk dirham0,013437587374,4181209564
HKDHongkong-dollar0,028703708034,8387044679
MXNMexikansk peso0,071773233713,9327705885
ZARSydafrikansk rand0,045630361221,9152330568
PHPFilippinsk piso0,19258551595,1924984864
SEKSvensk krona0,032084942531,1672679759
IDRIndonesiska rupier51,78780778110,0193095642
SARSaudiarabisk riyal0,013721157972,8801464566
BRLBrasiliansk real0,013354244674,8825584905
TRYTurkisk lira0,017434638657,3570821567
KESKenyansk shilling0,36963353592,7053822309
KRWSydkoreansk won3,94110800670,2537357510
EGPEgyptiskt pund0,065535132715,2589909975
IQDIrakisk dinar4,35022968110,2298729201
NOKNorsk krona0,029686875733,6849188858
KWDKuwaitisk dinar0,0011074585902,9683942032
RUBRysk rubel0,22558472064,4329243455
DKKDansk krona0,023285437142,9452965526
PKRPakistansk rupie0,42332849682,3622317129
ILSIsraelisk shekel0,013049612276,6306295638
PLNPolsk zloty0,013498430074,0826894580
QARQatarisk riyal0,013318670675,0825684649
XAUUns av guld0,0000028086356054,6684332570
OMROmansk rial0,0014068761710,7946663521
COPColombiansk peso10,43740211980,0958092817
CLPChilensk peso2,29384251810,4359497185
TWDTaiwanesisk dollar0,10964873829,1200319916
ARSArgentinsk peso0,089916191211,1214675211
CZKTjeckisk krona0,080728302612,3872293513
VNDVietnamesisk dong83,31850794110,0120021352
MADMarockansk dirham0,034679164728,8357579553
JODJordansk dinar0,0025942136385,4732711035
BHDBahrainsk dinar0,0013757748726,8631627989
XOFCFA-franc2,05058552790,4876655894
LKRLankesisk rupie0,57836639331,7290077908
UAHUkrainsk hryvnia0,095636110010,4563014981
NGNNigeriansk naira1,31798075580,7587364198
TNDTunisisk dinar0,0093025532107,4973696273
UGXUgandisk shilling13,66441679970,0731827794
RONRumänsk leu0,014470210569,1074951162
BDTBangladeshisk taka0,30659990183,2615796490
PENPeruansk Sol0,011945543583,7132271140
GELGeorgiska lari0,0090976054109,9190341148
XAFCentralafrikansk CFA-franc BEAC2,05058552790,4876655894
FJDFiji-dollar0,0075726575132,0540386653
VEFVenezuelansk bolivar0,036544017327,3642602465
BYNVitrysk rubel0,0073073422136,8486619150
HRKKroatisk kuna0,023121244243,2502676316
UZSUzbekistansk som29,27255101960,0341616964
BGNBulgarisk lev0,0061141152163,5559619196
DZDAlgerisk dinar0,42828026302,3349196457
IRRIransk rial154,12005103080,0064884484
DOPDominikansk peso0,18142384865,5119545077
ISKIsländsk krona0,38687315982,5848265115
XAGUns av silver0,00022033904538,4602030249
CRCCostaricansk colón2,06916778530,4832860859
SYPSyriskt pund1,88454733540,5306314048
LYDLibysk dinar0,0049826698200,6956174494
JMDJamaicansk dollar0,46335890512,1581542710
MURMauritisk rupie0,12785282187,8214933827
GHSGhana cedi0,016989181458,8609878708
AOAAngolansk kwanza0,85811981621,1653384308
UYUUruguayansk peso0,11439211578,7418612222
AFNAfghansk afghani0,26252877123,8091063137
LBPLibanesiskt pund5,51590549070,1812938967
XPFCFP-franc0,37304265932,6806585657
TTDTrinidad-dollar0,024685965640,5088468238
TZSTanzanisk shilling8,34260342910,1198666590
ALLAlbansk lek0,39500550692,5316102752
XCDÖstkaribisk dollar0,0098882271101,1303633197
GTQGuatemalansk quetzal0,027148080536,8350167977
NPRNepalesisk rupie0,40140825762,4912292688
BOBBoliviansk bolíviano0,025288588539,5435276401
ZWDZimbabwisk dollar1,32418321530,7551825068
BBDBarbadisk dollar0,0073179509136,6502746062
CUCKubansk konvertibel peso0,0036589754273,3005492124
LAKLaotisk kip30,51603640780,0327696555
BNDBruneisk dollar0,0049049613203,8752055806
BWPBotswana pula0,036270721827,5704466730
HNLHonduransk lempira0,087211002011,4664431849
PYGParaguayansk guarani20,65603246340,0484120076
ETBEtiopisk birr0,10067856359,9326009917
NADNamibisk dollar0,045630361221,9152330568
PGKPapua Nya Guineansk kina0,011937274383,7712176234
SDGSudanesiskt pund0,066057062015,1384268252
MOPMacao pataca0,029564819233,8239849202
NIONicaraguansk cordoba0,11485107018,7069280200
BMDBermudisk dollar0,0036589754273,3005492124
KZTKazakstansk tenge1,19549012000,8364770091
PABPanamansk balboa0,0036589754273,3005492124
BAMBosnisk konvertibilna marka0,0061141152163,5559619196
GYDGuyansk dollar0,76483855051,3074654767
YERJemenitisk rial0,91578398381,0919605689
MGAMadagaskisk ariary11,96587581910,0835709826
KYDCaymansk dollar0,0030003665333,2926209175
MZNMocambique metical0,21893014214,5676670678
RSDSerbisk dinar0,36949596002,7063895371
SCRSeychellisk rupie0,049365798720,2569395574
AMDArmenisk dram1,76599277630,5662537318
SBDSalomon-dollar0,028843530234,6698200300
AZNAzerbajdzjansk manat0,0062244306160,6572645066
SLLSierra Leonsk leone28,31710652490,0353143426
TOPTongansk pa'anga0,0081696358122,4044776390
BZDBelizisk dollar0,0073561454135,9407611462
MWKMalawisk kwacha2,65110911450,3772006194
GMDGambisk dalasi0,17255526495,7952447904
BIFBurundisk franc6,44381072980,1551876742
SOSSomalisk shilling2,10527361060,4749976416
HTGHaitisk gourde0,23603751434,2366146876
GNFGuinesisk franc33,02990407990,0302755950
MVRMaldivisk rufiyaa0,056827894817,5969918253
MNTMongolisk tögrög8,82322482550,1133372457
CDFKongolesisk franc5,87273108400,1702785273
STDSão Tomé och Príncipe-dobra76,67912750360,0130413586
TJSTadzjikistan-somoni0,032866367530,4262404446
KPWNordkoreansk won3,29318894800,3036570375
MMKBurmesisk kyat4,92491902590,2030490237
LSLLesotho loti0,045630361221,9152330568
LRDLiberiansk dollar0,50127955661,9948948381
KGSKirgizistansk som0,24990392094,0015378572
GIPGibraltar-pund0,0027388642365,1148577072
XPTUns av platina0,0000040158249016,8266995800
MDLMoldavisk leu0,061352854716,2991600682
CUPKubansk peso0,096962849410,3132282722
KHRKambodjansk riel14,87052143960,0672471375
MKDMakedonisk denar0,19203838905,2072921742
VUVVanuatu-vatu0,40265995492,4834851042
MROMauretansk ouguiya1,30429736850,7666963257
ANGNederländska gulden0,0065514899152,6370360879
SZLSwaziland-lilangeni0,045630361221,9152330568
CVEKapverdisk escudo0,34471476972,9009490977
SRDSurinamesisk dollar0,027305883236,6221444844
XPDUns av palladium0,0000037417267260,1229945630
SVCSalvadoransk colón0,032016035231,2343484814
BSDBahamansk dollar0,0036589754273,3005492124
XDRSärskilda dragningsrätter0,0025800249387,5931587484
RWFRwandisk franc3,17071273310,3153865027
AWGArubansk eller nederländsk gulden0,0065495661152,6818710684
DJFDjiboutisk franc0,65073000031,5367356655
BTNBhutanesisk ngultrum0,24970964704,0046510495
KMFKomoransk franc1,53793914590,6502207858
WSTSamoansk tala0,0093456233107,0019587955
SPLSeborga luigino0,00060982921639,8033018336
ERNEritreansk nakfa0,054884631718,2200366142
FKPFalklands-pund0,0027388642365,1148577072
SHPSankthelenskt pund0,0027388642365,1148577072
JEPJersey-pund0,0027388642365,1148577072
TMTTurkmenistansk manat0,012815270878,0319055616
TVDTuvaluansk dollar0,0048381032206,6925724263
IMPIsle of Man-pund0,0027388642365,1148577072
GGPGuernsey-pund0,0027388642365,1148577072
ZMWZambisk kwacha0,037986003426,3254859838
AD